Parabanki – co to takiego właściwie jest?

Najogólniej mówiąc są to jednostki gospodarcze, które oferują usługi finansowe zbliżone do tych, oferowanych przez banki. U podstaw ich działalności leży, że nie są stricte bankami, dlatego nie przyjmują depozytów swoich klientów. Firmy pozabankowe cechują się także tym, że oferują udzielanie pożyczek pieniężnych. Głównie jednakże są to pożyczki obłożone bardzo dużym oprocentowaniem. Z usług takiego rodzaju instytucji korzystają zwykle osoby, które nie mają szans na to, aby otrzymać pożyczkę w banku.

Różne problemy leżą u podstaw tego rodzaju sytuacji. Po pierwsze trzeba nadmienić, że parabanki nie wymagają szczególnie często żadnych zaświadczeń, a kredyty udzielają jedynie na dowód tożsamości. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pożyczkę taką mogą z powodzeniem otrzymać osoby posiadające chociażby negatywne wpisy w BIK oraz nieposiadające stałego zatrudnienia lub źródła dochodu. Parabanki nie wymagają weryfikacji BIK od klientów, w związku z czym ich powodzenie jest szczególnie duże pośród grona ludzi posiadających chwilowe lub stałe problemy finansowe. Warto również pamiętać o tym, iż uiszczenie kredytów zaciągniętych w takiego rodzaju jednostkach może mieć zróżnicowany system spłaty rat oraz być obciążona ukrytymi opłatami, które w znacznym stopniu mogą powiększyć koszty przyznania pożyczki.

Nie pomniejsza to jednakże faktu, że parabanki dają możliwość otrzymania pieniędzy już w kilka minut. Najczęściej czas, który mija na uregulowanie i tak nielicznych formalności, nie jest dłuższy niż trzydzieści minut. Koniecznie należy zaznaczyć, że decydując się na taką ofertę nie musimy określać celu dotyczącego pożyczonych środków oraz nie musimy przekonywać, że ewentualne dotychczasowe nasze zobowiązania nie będą kolidowały w spłacie nowego kredytu. Tego rodzaju jednostki są najczęściej wykorzystywane przy pobieraniu szybkich zadłużeń, których efekty możemy natychmiast zobaczyć w swoim portfelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.