Jak stworzyć swoją własną firmę od usług transportowych?

Postanowiłeś aby wziąć sprawy w swoje własne ręce i założyć firmę z transportowymi usługami? Na przykład usługi transportowe Katowice. Chcemy Ci życzyć aby się powiodło, samo powodzenie jednak nie będzie wcale wystarczające. Przyda się jeszcze spełnienie pewnych obligatoryjnych warunków i wypełnienie kilku formalności administracyjnych. Jeśli postanowisz sprawdzić niniejszy artykuł, wówczas dowiesz się jak sprawnie i zgodnie z przepisami założyć firmę transportową.

Zaczynamy od licencji
Licencja wystawiona zostaje na okres od 2 do 50 lat. Aby uzyskać ją trzeba wypełnić kilka warunków:
-dobra reputacja w społeczeństwie m.in. brak zaległości oraz wyroków i niejasności wobec Urzędu Skarbowego
-certyfikat kompetencji zawodowych, który jest do uzyskania po 5 latach wykonywania zawodu w zakresie transportu na drogach
-egzamin z przepisów międzynarodowego prawa transportu oczywiście wówczas, jeżeli chcemy prowadzić działalność na taką skalę
-uwiarygodnienie finansowej kondycji
Do wnioskowania o licencję należy również dołączyć wypisanie z bazy rejestru działalności gospodarczej.

Co oprócz pozwoleń?
Oczywiście pozwolenia to nie wszystko. Jak w każdej firmie transportowej przyda się jeszcze flota pojazdów. Samochody nowoczesne i dopasowane do charakteru naszej działalności. Samochody możemy zakupić na kredyt, ale w większości przypadków korzystniejszy będzie zapewne leasing, który często pozwala na sfinansowanie nawet 100% wartości pojazdów.
Transport z Katowic do Gdańska będzie o wiele łatwiejszy i korzystny dla przedsiębiorcy jeżeli zostanie oparty na warunkach tak korzystnego leasingu . Zważywszy też na to, że wiele firm oferuje w obszarze usługowym perfekcyjne opcje w ramach ubezpieczeń, zmianę opon, bezpłatne dokonywanie przeglądów, a nawet karty na paliwo.

W zasadzie wynajem busów, czy to Katowice czy jakieś inne miejsce to naprawdę dający korzyści biznes. Transport jest potrzebny tak ludziom jak i towarom. Ale jak wszędzie trzeba dostarczać sieć usług na najwyższym poziomie. Do tego też konieczne będzie zatrudnienie doświadczonych kierowców. To naturalnie czynnik sine qua non do osiągnięcia sukcesu.